Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

razem na wita 6 20190103 1825272012Ponad 6 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce włączyło się w akcję „Razem na Święta” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wśród nich znalazło się również nasze Szkolne Koło Wolontariatu. W okresie przedświątecznym grupa wolontariuszy pod opieką p. Beaty Kaniewskiej zaprosiła do współpracy uczniów klasy 1a, którzy wzięli udział w warsztatach ozdabiania świątecznych pierników. Następnie wolontariusze zorganizowali przedświąteczne spotkanie z kolegami i koleżankami, którzy uczęszczają do świetlicy środowiskowej w Lipianach i przekazali im świateczne słodkości. W ten sposób wolontariusze chcieli okazać wsparcie miejscu ważnym dla całej lokalnej społeczności. Podopieczni świetlicy razem z opiekunką p. J. Schmach przyjęli bardzo życzliwie wolontariuszy. Wspólnie wszyscy udekorowali świąteczną choinkę i zaśpiewali znane kolędy. Razem spędzili miło czas, a na zakończenie wizyty wolontariusze zostali obdarowani upominkami.