ii mistrzostwa gier planszowych 10 20181205 1375612152100 uczestników wzięło udział w sobotnim turnieju gier planszowych, który odbył się w Zespole Szkół w Lipianach. Organizatorami II Mistrzostw Gier Planszowych pod nazwą „Wszystko GRA” była już po raz drugi Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Moja Młodość” oraz lipiańska szkoła.

Uczestnicy turnieju mieli okazję zmierzyć się w grach strategicznych, zręcznościowych oraz ekonomicznych, tj: warcaby, szachy, Gobble, Rummikub, Scrabble, statki, UNO, Superfarmer, czy Mistakos. Rozgrywki podzielone były na dwie kategorie główne: indywidualną oraz drużynową, do których zgłosiły się dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzież oraz pierwszy raz osoby dorosłe. W turnieju drużynowym warunkiem uczestnictwa był duet złożony z jednego dziecka oraz osoby towarzyszącej. Dzięki temu do udziału w mistrzostwach udało się również zachęcić sporą grupę rodziców, wujków oraz kuzynów. Ideą turnieju jest bowiem nie tylko popularyzacja gier planszowych jako alternatywy spędzania wolnego czasu, ale i integracja dzieci i ich rodziców.

Wzorem roku ubiegłego rozgrywki rozpoczęły się od pokazu układania kostek Rubika, które zaprezentował uczeń klasy 7 – Paweł Zieliński. Nagrody dla najlepszych zawodników w pięciu kategoriach wręczyli Burmistrz Bartłomiej Królikowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach Dorota Chrobrowska.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Klasy 1-3

1 miejsce- Majka Wierzbowska i Kamil Wojtaszak
2 miejsce- Aleksandra i Weronika Pietrzak
3 miejsce- Michał Sobolewski i Paweł Zieliński

II Mistrzostwa nie mogłyby się odbyć gdyby nie pomoc i życzliwość władz Powiatu Pyrzyckiego i gminy Lipiany. Fundacja serdecznie dziękuje:  Burmistrzowi gminy Lipiany, panu Bartłomiejowi Królikowskiemu, Staroście Pyrzyckiemu, panu Stanisławowi Stępniowi oraz Wicestaroście, pani Ewie Gąsiorowskiej- Nawój, Wydawnictwu Alexander, Wydawnictwu GRANNA, Dwutygodnikowi "Puls Powiatu", panu Adamowi Białczewskiemu- Instalacje Elektryczne w Szczecinie, Firmie CJS Tłumaczenia Myslibórz, panu Piotrowi Klapendzie, pani radnej Magdalenie Kotlarz, pani Katarzynie Ziółkowskiej.

Ogromne podziękowania należą się niezastąpionemu zespołowi lipiańskich nauczycieli, do których należą: Marta Szpakowska, Aleksandra Kowalska, Małgorzata Muzyk, Elwira Kowalczyk, Dariusz Chrobrowski, Marzena Tańska, Renata i Robert Łukowscy, Jolanta Schmach, Marzena Bińkowska, Karolina Jurkiewicz, Ineza Artman- Maciocha, Michał Kucharz, Monika Bejuk, Jacek Adamski, Natalia Cieślak i uczniowie ze szkolnego wolontariatu.

Aleksandra Przybylska