Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

medalPatrycja Ulanowska (U-10), Martyna Żarów (U-12) i Mateusz Sykuła (U-14) zostali brązowymi medalistami w Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Trzcińsku – Zdroju. Jest to ogromny, kolejny już sukces młodych badmintonistów z Lipian. Turniej stał na wysokim poziomie i wystartowało w nim aż 120 zawodników z liczących się klubów w Polsce (Beninca Kędzieżyn – Koźle, LUKS Krokus Góralice, SKBB Sulęcin, Kometa Sianów, Lotka Szczecin – Warszewo). Na kortach miejscowej hali można było zobaczyć zawodników z czołówki krajowej, którzy niedawno występowali na Mistrzostwach Polski Młodzików w Sianowie.
Turniej rozgrywany był na 5 kortach w 4 kategoriach wiekowych U-8, U-10, U-12 i U-14.  Trener Krzysztof Trojanowski tym razem desygnował na turniej 13 zawodników: Patrycję Ulanowską, Amelię Kuzko, Aleksandrę Wróblewską, Adę Pędziwiatr, Karola Baja (kat. U-10), Patrycję Szydłowską, Martynę Żarów, Piotra Trojanowskiego, Michała Dzido, Szymona Wróblewskiego, Pawła Baja (kat. U-12) oraz Julię Kuczyńską i Mateusza Sykułę (kat. U-14).
Zawodnicy w fazie wstępnej grali w grupach systemem „każdy z każdym”. Tutaj nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie i do fazy grupowej awansowało aż 9 z 13 naszych zawodników. O dużym pechu można mówić w przypadku debiutantki Oli Wróblewskiej, która tylko stosunkiem setów nie zakwalifikowała się do fazy pucharowej.
W fazie pucharowej w kat. U-10 rewelacyjnie grały dziewczęta. O mały włos w czwórce najlepszych byłyby nasze dwie zawodniczki. Patrycja Ulanowska wygrała kolejne dwa mecze z Natalią Vreesvijk i Nelą Kowalczyk i o wejście do ścisłego finału przegrała z Antoniną Gajewską (Beninca Kędzieżyn – Koźle). Patrycja ostatecznie zdobyła brązowy medal. Amelia Kuzko pokonała Barbarę Bodnar i w meczu o wejście do strefy medalowej minimalnie (dosłownie 1 punktem 14:15) przegrała z Sofiją Semkło zawodniczką z Komety Sianów - trenerem klubu z Sianowa jest Dorota Grzejdak (Mistrzyni Europy), zajmując ostatecznie 5. Miejsce.

W kat. U-12 zdobywamy kolejny medal, tym razem nasze dwie zawodniczki Martyna Żarów i Patrycja Szydłowska (obie debiutantki) po wyjściu z grup spotkały się w fazie pucharowej i stoczyły bezpośredni pojedynek o wejście do strefy medalowej. Minimalnie lepsza okazała się Martyna, która pokonała Patrycję 2 : 1 i ostatecznie zdobyła brązowy medal. Z trójki chłopców, którzy awansowali do fazy pucharowej (Piotra, Pawła i Szymona) najlepiej spisał się Szymon, który pokonał kolejnego przeciwnika i odpadł z niezwykle mocnym (rozstawionym) przeciwnikiem Michałem Makuchowskim (brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików, LUKS Krokus Góralice) zajmując ostatecznie miejsce 5.
Kolejne sukcesy odnosimy w kat. U-14 tutaj medal wywalczył Meteusz Sykuła, który w meczu o wejście do ścisłego finału spotkał się z Alanem Sudakowskim z SKBB Sulęcin (trener Robert Aleksandrowicz – medalista Mistrzostw Polski). Mateusz może mówić o ogromnym pechu, gdyż to spotkanie prowadził 14 : 11, a ostatecznie przegrał 14 : 15. Medal srebrny „przeszedł koło nosa”. Nasza jedyna brązowa medalistka z poprzedniego roku Julia Kuczyńska miała bardzo trudne zadanie, pierwszy mecz zakończyła zwycięstwem. Kolejne to niezwykle silne zawodniczki, które występowały na Mistrzostwach Polski Młodzików. Pierwszy mecz Julia stoczyła z Weroniką Aleksandrowicz minimalnie przegrywając 13:15, 11:15. W meczu o wejście do strefy medalowej Julka przegrywa mecz z Wiktorią Lewandowską (9. pozycja na Mistrzostwach Polski Młodzików) zawodniczką gospodarzy i zajmuje ostatecznie 5. miejsce.
To nasz najlepszy występ w historii startów 3 medale i 4 pozycje tuż za strefą medalową. Gratulacje dla wszystkich zawodników za godne reprezentowanie Lipian na tak wysokim szczeblu sportowym.