Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

yj zdrowo i kolorowo 12 20181127 1482396883Szkolny happening pt. „Żyj zdrowo i kolorowo” odbył się 19 października na boisku szkolnym podczas  przerw międzylekcyjnych. Dzieci z klas drugich przygotowały wspaniałe koreczki owocowe i  warzywne, którymi częstowały innych. Na boisku szkolnym dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z naturalnymi sokami. Można tam było dokonać degustacji tych zdrowych i smacznych soków. Podczas długiej przerwy przeprowadzono również zabawy ruchowe: -„Skok po zdrowie”- skoki przez skakankę, - „Stop słodyczom”- rzut do celu. W holu szkoły można było obejrzeć również wystawę plastyczną „Żyj zdrowo i kolorowo”, wykonaną przez klasę drugą „b”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Happening promował zdrowe odżywianie, które odgrywa kluczowa rolę  w utrzymaniu zdrowia, a tym samym determinuje długość życia. Zachęcał dzieci i młodzież do zdrowego odżywiania się i aktywnie spędzonego czasu.

Dorota Szendlermajer-Grudzińska