Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

wito niepodlegoci w klasach i - iii 13 20181116 1558463617Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klas 1-3 przez tydzień poprzedzający obchody rocznicy w naszej szkole brali udział w licznych akcjach przygotowanych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Maluchy podczas wielu działań mogli zapoznać się z historią kraju, w którym mieszkają.
W każdej klasie odbyły się pogdanki na temat "Co to znaczy być patriotą?". Wzięli udział w akcji "Życzenia dla Ojczyzny" podczas, której zapisywali na czerwonych sercach samodzielnie zredagowane życzenia. Uczestniczyli w "Dniu z literaturą patriotyczną" w trakcie, którego mieli okazję usłyszeć polskie podania, legendy i wiersze. Wykonali wiele prac plastycznych i dekoracji oraz udekorowali klasy wykorzystując samodzielnie zrobione kompozycje przestrzenne, by wszystkie klasy były biało-czerwone. Na korytarzach przygotowali miniwystawy tematyczne pod hasłem "A to Polska właśnie". Na drzwiach swoich pracowni zawiesili plakaty z "Kodeksem postaw patriotycznych". Wzięli też udział w turnieju wiedy o ojczyźnie "Kocham Cię Polsko!".
Poprzez włączenie się w odchody najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaznajomili się z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości narodu polskiego i poznali rolę patriotów polskich w dążeniu do niepodległości.

B.Kaniewska i B.Fras