W ramach obchodów 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości został przeprowadzony konkurs historyczny składający się z 2 etapów . Pierwszy etap konkursu ,,Józef Piłsudski życie i działalność dla kraju '' został przeprowadzony na lekcjach wychowawczych dnia 23.10.2018 r. Wyłonionych zostało 25 uczniów, którzy zakwalifikowali się do 2 etapu. Drugi etap obejmował materiał szkoły podstawowej. Był przeprowadzony dnia 09.11.2018 r. w formie teleturnieju 1 z 10 choć uczestników było 24. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 3B Gimnazjum, 2 miejsce uczeń klasy 7b SP, 3 miejsce uczeń klasy 4c SP. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.