Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

godzina dla twojej miejscowoci 1 20181105 1468499790Szkolne Koło Wolontariatu działające w Zespole Szkół w Lipianach postanowiło przyłączyć się do akcji „Godzina dla Twojej Miejscowości” organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu POLITES. Zadaniem uczestników akcji była realizacja działania społecznego mającego na celu wywołanie czyjegoś uśmiechu, społecznie pożytecznego. Wolontariusze zdecydowali, że uporządkują plac zabaw i skwer nad jeziorem przy ulicy Mostowej w Lipianach. Pracę rozpoczęliśmy o godzinie 15:00. Po podzieleniu się na grupy przystąpiliśmy do zbierania śmieci i grabienia liści. Wspólnej pracy towarzyszyły żarty i miła atmosfera. Po pewnym czasie swoje pociechy przyszli obserwować rodzice, którzy szybko włączyli się do pracy. Pracy było co niemiara i nawet nie zorientowaliśmy się, kiedy zaczęło się ściemniać. Mimo to, akcja sprawiła nam wiele radości i satysfakcji a słowa uznania przechodzących mieszkańców upewniły nas w tym, że dobrze wybraliśmy teren do wspólnego działania. W sumie zapełniliśmy około 100 worków, które wywiózł Zakład Komunalny. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu Natalia Cieślak i Beata Kaniewska