Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

harcerski i zuchowy rajd niepodlegociowy 49 20181026 115357083919-20 października 2018 r. w naszej szkole odbył się rajd poświęcony 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Do Lipian przyjechało ponad 110 zuchów i harcerzy z Hufca Myślibórz. Gościliśmy Gromadę Zuchową „Odkrywcy” z Myśliborza oraz „Bursztynki” z Wałcza. 20 DH „Lotna” z Myśliborza, 6 DH „Wszędobylska” z Myśliborza,  2 WDH „ Złota Szekla” z Wałcza, 10 DH „Rosomaki” z Renic, 3 DH „Wędrowny Traper” z Nowogródka Pomorskiego.
Rajd rozpoczął uroczysty apel, po którym wszyscy harcerze i zuchy ustawili się do zdjęcia z latarkami w kolorze bieli i czerwieni, a następnie zrobiliśmy zdjęcie przedstawiające naszą flagę narodową. Wieczorem zuchy miały warsztaty na małej sali gimnastycznej a harcerze udali się na trasę nocną, poznając nasze miasto i zawierając nowe znajomości.
W sobotę zuchy odwiedziły naszą piekarnię, kuźnię i miały warsztaty w Ciuciubabce, natomiast drużyny wyruszyły na trasę dzienną, na której wykonywały zadania takie jak: zatańczenie poloneza, ułożenie polskiego godła i flagi, przygotowanie przyjęcia dla Niepodległej, odnalezienie właściwej postaci historycznej itp. Musiały wykazać się sprawnością fizyczną i trafnością do celu. Rywalizacja była zacięta i po podleczeniu wszystkich punktów 1 mc zajęła 42 DH „Wędrowcy” (Brawo MY), 2 mc. 3 DH "Wędrowny Traper" z Nowogródka Pomorskiego, 3 mc – 2 WDH "Złota Szekla" z Wałcza.
Dziękujemy wszystkim drużynowym, zuchom i harcerzom za przybycie a Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach Dorocie Chrobrowskiej za gościnę. Do zobaczenia w Lipianach za rok!