Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

zajcia patriotyczne 3 20181025 1299660660Podczas Rajdu Zuchowego zorganizowanego 20 października 2018r. z okazji 100 -nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wolontariusze pod opieką p.B.Kaniewskiej przegotowali zajęcia patriotyczne dla zuchów. Podczas zajęć zuchy z Gromady Zuchowej z Lipian, Myśliborza i Wałcza poznali dzieje Polski od początku powstania państwa aż do momentu odzyskania niepodległości w 1918 r.
Wolontariusze przedstawili zuchom legendę ,, O Lechu, Czechu i Rusie'' w formie teatrzyku kukiełkowego. Następnie rozmawiali z nimi o symbolach narodowych. Zuchy wykonali kreatywne godło polski. Pracowali w grupach, układając w odpowiedniej kolejności zwrotki hymnu polskiego, po czym wspólnie z wolontariuszami zaśpiewali cztery zwrotki i refren tej znanej patriotycznej pieśni. Sporządzili też mapę pojęciową z hasłem POLSKA. Obejrzeli wystawę zdjęć poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. A na zakończenie wszyscy razem recytowali wiersz Władysława Bełzy "Katechizm małego Polaka'' i wykonali pamiątkowe zdjęcia.