Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

spektakl sowno  muzyczny 2 20181018 1187344701„Polska jest Matką szczególną, która wiele przecierpiała, dlatego też ma prawo do Miłości szczególnej”

(Jan Paweł II)

14 października 2018 roku przed każdą Mszą św. w świątyni pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipianach miało miejsce niezwykłe, pełne wzruszających momentów wydarzenie. Młodzi ludzie z Zespołu Szkół przygotowali spektakl słowno – muzyczny poświęcony 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II i 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Tych wydarzeń nie można było nie połączyć, ponieważ Ojciec św., mimo tego że był obywatelem świata, to przede wszystkim czuł się  Polakiem rozmiłowanym we własnym kraju. O tej swojej wielkiej miłości pisał w wierszach, które wyszły spod Jego pióra. Widzowie zgromadzeni w lipiańskiej świątyni i w  kapliczce w Skrzynce mogli, delektując się strofami poezji św. Papieża, przy akompaniamencie Jego ulubionych pieśni i słów, które wypowiedział podczas swojego pontyfikatu przybliżonymi przez naszą wspaniałą młodzież, która wiernie oddała uczucia wielkiego Polaka.
Spektakl bardzo spodobał się parafianom, którzy towarzyszyli młodym wykonawcom podczas śpiewania takich pieśni, jak: „Barka”, „Moje miasto Wadowice”, „Jezus siłą mą” czy „Pytasz mnie”. Mamy nadzieję, że przesłanie św. Jana Pawła II i uczucia mu towarzyszące pozostaną w sercach lipianian na długo.
Dziękujemy naszym artystom: Alicji Piróg, Anie Spychała, Marlenie Orman, Hannie Boguszewskiej, Hannie Malanowskiej, Zuzannie Ciszewskiej, Martynie Łukowskiej, Oliwii Kozłowskiej, Wiktorii Kotlarz, Sarze Staniszewski, Pawłowi Zielińskiemu, Adamowi Grudzińskiemu, Rafałowi Mruszczakowi i Filipowi Łukowskiemu za niezapomnianą oprawę artystyczną, nagrodzoną owacjami ze strony widzów i słodkim poczęstunkiem od księdza proboszcza A. Stolarskiego.
Montaż przygotowały: Marta Malanowska, Renata Piróg i Bożena Kryśków. Nad oprawą  muzyczną czuwał Damian Szopa. Kłaniamy się paniom: Renacie Gawin, Magdalenie Kotlarz, Dorocie Grudzińskiej, Małgorzacie Staniszewski, Dorocie Boguszewskiej, Marzenie Zielińskiej za pomoc w opiece nad dziećmi i przygotowanie poczęstunku.

Marta Malanowska