Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

ogolnopolski dzie gonego czytania 2 20181003 1512688877W ubiegły poniedziałek tj.1 października w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku został on połączony z konkursem plastycznym „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” ogłoszonym przez Jeronimo Martins.
W pierwszym etapie w poniedziałek  podczas przerw nauczycielki: Paulina Sawa i Anna Gąsiorowska czytały uczniom klas I-III opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej „Co się dzieje na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Następnie wzięły udział w quizie wiedzy na temat losów bohaterów. Uczniowie biorący udział w spotkaniu przystąpili do Klubu Młodego Czytelnika. W dalszym etapie został ogłoszony konkurs dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej na stworzenie nowych przygód wesołej drużyny i przedstawienie jej w zależności od poziomu:

  • klasy I rysują swoje historie ( uczniowie rysują indywidualnie)
  • klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów na formacie A3)
  • klasy III piszą krótkie historie i je ilustrują

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone maskotkami i książkami o przygodach Gangu Słodziaków oraz zostaną zgłoszone do konkursu ogólnopolskiego.

Akcja głośnego czytania spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wiedząc, że czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, zdecydowałyśmy, że spotkania z książką w naszej szkole, odbywać się będą cyklicznie.

Organizatorzy: Paulina Sawa i Anna Gąsiorowska