Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

W dniu 20 czerwca 2018 r. odbyły się na Hali Rekreacyjno – Sportowej w Lipianach turnieje kończące sezon badmintona 2017/2018. Sezon był obfity w wiele sukcesów sportowo – organizacyjnych. Największym z nich to organizacja Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona „Olimpionik Cup”, Finału Wojewódzkiego Szkół Gimnazjalnych, Mistrzostw Szkół Powiatu Pyrzyckiego w Badmintonie oraz liczne medale naszych reprezentantów – brązowy Finału Wojewódzkiego – Filip Łukowski, Jędrzej Rękawek i Mateusz Sykuła, IV m. w województwie drużyny dziewcząt – Natalii Okraszewskiej, Julii Kuczyńskiej i Amelii Pytel, IV m. w województwie Piotra Trojanowskiego i Szymona Wróblewskiego na poziomie szkół podstawowych oraz 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale na mistrzostwach szkół powiatu pyrzyckiego.

W Szkolnej Lidze Badmintona na poziomie szkół podstawowych wystartowało 37 uczniów, którzy rozgrywali przez 10 miesięcy swoje mecze singlowe. Najlepszymi badmintonistami w sezonie 2017/2018 okazali się:

 1. Piotr Trojanowski – 78 pkt (max 80)
 2. Kacper Sielski – 71 pkt
 3. Łukasz Czarnecki – 67 pkt

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Nadia Kowalska – 57 pkt, tuż za nią uplasowała się Maja Turek – 56 pkt oraz Patrycja Ulanowska – 44 pkt.

Na poziomie szkoły gimnazjalnej wystartowało 14 uczniów, wśród nich najlepszymi okazali się:

 1. Jędrzej Rękawek – 77 pkt (max 80)
 2. Filip Łukowski – 72 pkt
 3. Oliwier Sawa – 64 pkt

W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Julia Kuczyńska – 63 pkt, Amelia Pytel – 39 pkt oraz Natalia Okraszewska – 33 pkt.

 

W rozgrywkach Lipiańskiej Amatorskiej Ligi Badmintona wystartowało 29 zawodników, na zakończenie klasyfikacja wyglądała następująco:

 1. Krzysztof Trojanowski – 80 pkt (80 max)
 2. Sławomir Stępień – 72 pkt
 3. Mateusz Sykuła 67 pkt

Wyniki III Mistrzostw Szkoły Podstawowej rozegranych w dniu 20 czerwca 2018 r.:

 1. Szymon Wróblewski
 2. Piotr Trojanowski
 3. Łukasz Czarnecki
 4. Patrycja Ulanowska

Wyniki IV Mistrzostw Szkoły Gimnazjalnej rozegranych w dniu 20 czerwca 2018 r.:

 1. Mateusz Sykuła
 2. Filip Łukowski
 3. Mateusz Czarnecki
 4. Natalia Okraszewska

Wyniki III Otwartych Mistrzostw Lipian w Badmintonie rozegranych w dniu 20 czerwca 2018 r.:

 1. Sylwester Momot (Banie)
 2. Zbigniew Michalik (Gorzów)
 3. Sławomir Stępień (Lipiany)
 4. Mateusz Sykuła (Lipiany)