Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

pierwsza pomoc 5 20180612 1104209500Przez cały rok szkolny uczniowie nauczania wczesnoszkolnego, uczestniczą w zajęciach, w ramach programu „ I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE”, na których uczą się udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
25 maja 2018 r. w małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lipianach odbył się konkurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej dla uczniów klas III SP, zorganizowany przez panią Joannę Sulżyc. Sędziami w konkurencjach byli p. Rajmund Sulżyc, p. Kamil Pdgórski oraz p. Marta Malanowska. Klasy III reprezentowały trzyosobowe zespoły. Konkurs składał się z części teoretycznej oraz zadań praktycznych do wykonania przez wszystkie zespoły.
Zwycięzcami konkursu została klasa III A reprezentowana przez Matyldę Wilanowska, Zuzannę Łojko i Amelię Stapowicz. Nagrodami dla wszystkich  klas były dyplomy i owoce ufundowane przez Radę Rodziców przy ZS w Lipianach. Wszyscy uczestnicy konkursu doskonale orientowali się w zagadnieniach dotyczących pierwszej pomocy i wiedzą jak odpowiednio się zachować w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu drugiego człowieka.

Joanna Sulżyc