Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

 turniej gromad chorgwi zachodniopomorskiej zhp o tytu zotego soneczka 13 20180522 1690165212Cały rok zuchy z 8 GZ "Promyczki" brały udział w Turnieju Gromad Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP o tytuł „Złotego Słoneczka". Mieliśmy do wykonania 3 zadania obowiązkowe:
1. Znalezienie miejsca „Przyjaznego zuchom”, wybranie się do niego i sprawdzenie jego użyteczności i przyjazności.
Efektem tego zadania będzie stworzenie mapy zuchowych miejsc w województwie Zachodniopomorskim.
2.Stworzenie mapy wybranego państwa na świecie.
3.Znalezienie przepisu na regionalną potrawę (nie musiała być z naszego województwa) i wykonanie jej.
Ponadto realizowaliśmy zadania dodatkowe, związane ze zdobywaniem sprawności, które również były punktowane.
W rezultacie, choć zajęliśmy czwarte miejsce w województwie, wszystkie zuchy zdobyły odznakę "Złotego Słoneczka", którą wraz z upominkami otrzymały na Gali Wolontariatu, która odbyła się 19. maja 2018r. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

dh Beata Fras