Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

konkurs wiedzy olimpijskiej 13 20180518 1763303941W dniach 25 - 27 kwietnia 2018 r. odbyły się 43. Pyrzyckie Dni Olimpijczyka. W ramach tych obchodów organizowany był w sali Starostwa Powiatowego w Pyrzycach Konkurs Wiedzy Olimpijskiej "Pjongczang 2018". Tematyka konkursu obejmowała osiągnięcia polskich sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018. Nasza szkoła ma duże tradycje i osiągnięcia dotyczące Konkursów Wiedzy Olimpijskiej. Można by tutaj przytoczyć zeszłoroczne zwycięstwo Wiktorii Wilk, na drugim miejscu uplasował się wtedy Filip Łukowski. Dwa lata wstecz lauretami byli Julia Sielska i Wojciach Wereśniak. Tym razem opiekun Krzysztof Trojanowski wystawił reprezentację składającą się z 4 osób: Wiktorii Wilk, Julii Sielskiej, Martyny Wilanowskiej oraz Przemysława Janusa (wszyscy z klasy III A).
I tym razem nasza reprezentacja wróciła z konkursu "z tarczą" zdobywając dwa medale. Po zaciętej rundzie finałowej, gdzie potrzebna była dogrywka nasze reprezentantki zdobyły ostatecznie srebro - Wiktoria Wilk i brąz - Julia Sielska.
Gratulacje dla całego zespołu.