Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

 

parada schumana 3 20180514 1109875082Dnia 9 maja obchodziliśmy Dzień Europy W tym roku obchodziliśmy to święto pod hasłem „100 lat niepodległości”. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Lipianach wzięli udział w Paradzie Schumana. Rozpoczęliśmy biało – czerwonym korowodem ulicami miasta, a następnie były prezentacje polskich postaci ze świata polityki, kultury, sztuki i sportu. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w zabawie „Kocham Cię, Polsko!”, natomiast starsi rywalizowali ze sobą, reprezentując wylosowane wcześniej postacie. Ostatnią atrakcją tego dnia był I Festiwal Piosenki Polskiej, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Na boisku szkolnym funkcjonowała również kawiarenka, gdzie można było skosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziców.
Zwycięzcami zostali:
• na poziomie klas 4 – 6 SP I miejsce zajęła klasa 4b – wychowawczyni pani Marzena Tomczak, II miejsce klasa 5a – wychowawczyni pani Anna Rękawek, III miejsce klasa 6b – wychowawca pan Tomasz Jurkiewicz;
• na poziomie klas 7 SP i gimnazjum I miejsce zajęła klasa 2A – wychowawczyni pani Aleksandra Przybylska, II miejsce klasa 7a – wychowawczyni pani Elwira Kowalczyk, III miejsce klasa 3A – wychowawczyni pani Marta Polaszczyk.

 

Nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Lipian Pan Krzysztof Boguszewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach Pani Dorota Chrobrowska.

 

Serdecznie gratulujemy kreatywności wszystkim uczniom, ich wychowawcom oraz rodzicom!

 

Organizatorzy
Aneta Binkowska
Anna Dacko
Anna Anioł – Wieczór
Małgorzata Michalczyk