Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

pogonW dniu 28 kwietnia 41 uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunami wybrało się na mecz ekstraklasy piłki nożnej pomiędzy Pogonią Szczecin, a Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie połączone było z obchodami 70 – lecia klubu.
Już po starcie spotkała nas pierwsza niespodzianka. Autobus uległ awarii i 30 minut czekaliśmy na podstawienie drugiego pojazdu. Na szczęście duży zapas czasu pozwolił na zajęcie naszych miejsc na stadionie godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Pogoni. Spotkanie miało uroczysty przebieg. Kibice wyrzucili 10 tysięcy serpentyn oraz zaprezentowali dwie atrakcyjne oprawy meczowe. W przerwie zasłużeni piłkarze Pogoni otrzymali pamiątkowe medale. Był wśród nich wychowanek Stali Lipiany – Andrzej Miązek.  Pojedynek oglądało ponad 16 tysięcy widzów.
Po skończonym meczu uczniowie mogli zakupić klubowe pamiątki oraz skorzystać ze stadionowego kateringu. Do domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń nie tylko sportowych. Opiekunami na wyjeździe byli nauczyciele: Jacek Adamski, Rajmund Sulżyc oraz Tomasz Jurkiewicz.