Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

medale w badmintonie powiatowym 8 20180331 2098779140W dniu 26 marca 2018 r. na hali rekreacyjno – sportowej w Lipianach zostały rozegrane Mistrzostwa Szkół Powiatu Pyrzyckiego w Badmintonie w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiły się liczne reprezentacje (30), co świadczy o rozwoju i zainteresowaniu tą dyscypliną sportową w powiecie pyrzyckim. Szkoły mogły zgłosić reprezentacje dwu osobowe w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła jako jedyna miała prawo wystawić po dwie reprezentacje - to zasługa udanych występów w zeszłorocznych finałach wojewódzkich. Turniej trwał ponad 6 h, zdobyto aż 12392 punkty w 840 setach. Grano na 6 kortach jednocześnie. Mecze trwały do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Sędzią głównym był Krzysztof Trojanowski, któremu pomagał Przemysław Mierzwa.
Dla naszych reprezentacji był to udany turniej i odnieśliśmy spory sukces w postaci następujących wyników:
- I m. w powiecie I drużyna chłopców Piotr Trojanowski IVb oraz Szymon Wróblewski Va w ramach ID
(indywidualnie Piotr Trojanowski II m. w powiecie, Szymon Wróblewski III m. w powiecie)
- I m. w powiecie I drużyna dziewcząt Natalia Okraszewska IIIB oraz Amelia Pytel IIB w ramach IMS
(indywidualnie Natalia Okraszewska I m. w powiecie, Amelia Pytel III m. w powiecie)
- I m. w powiecie I drużyna chłopców Filip Łukowski IIIB oraz Jędrzej Rękawek IIB w ramach IMS
(indywidualnie Filip Łukowski I m. w powiecie, Jędrzej Rękawek IV m. w powiecie)
- II m. w powiecie II drużyna dziewcząt Julia Kuczyńska IIB oraz Julia Sielska IIIA w ramach IMS
(indywidualnie Julia Kuczyńska II m. w powiecie, Julia Sielska IV m. w powiecie)
- III m. w powiecie I drużyna dziewcząt Maja Turek IVc oraz Patrycja Ulanowska IVa w ramach ID
(indywidualnie Patrycja Ulanowska V m. w powiecie, Maja Turek VI m. w powiecie)
- III m. w powiecie II drużyna chłopców Mateusz Sykuła VIIa oraz Mateusz Czarnecki IIB w ramach IMS
(indywidualnie Mateusz Sykuła III m. w powiecie, Mateusz Czarnecki V m. w powiecie)
- IV m. w powiecie II drużyna chłopców Jakub Orman VIa oraz Łukasz Czarnecki IVb
(indywidualnie Jakub Orman V m. w powiecie, Łukasz Czarnecki IX m. w powiecie)
- IV m. w powiecie II drużyna dziewcząt Amelia Kuzko IVa oraz Nadia Kowalska VIa)
(indywidualnie Amelia Kuzko i Nadia Kowalska VII - VIII m. w powiecie)

Oprócz w/w osób skład uzupełniały osoby rezerwowe Kinga Polaszczyk IVc, Kacper Sielski IVc oraz Dylan Cichocki IVc. Duże brawa szczególnie należą się uczniom grającym w Igrzyskach Dzieci, gdyż toczyli boje przeważnie z uczniami o dwa lata starszymi. Najwyżej na drugim miejscu zakończył turniej Piotr Trojanowski IVb, który w drużynie wraz z Szymonem Wróblewskim Va wywalczyli złoty medal w klasyfikacji drużynowej. Natomiast rewelacyjnie spisali się starsi zawodnicy, którzy byli stawiani w roli faworytów i udowodnili swoją wyższość zdobywając 7 na 8 pierwszych miejsc. "Wisienką na torcie" był finał w kat. chłopców w którym Filip Łukowski (ZS Lipiany) zmierzył się z Wiktorem Gronkowskim (SP Kozielice) i wygrał 2 : 1 po tie break'u 16 : 14. O III m. swój pojedynek stoczyli Jędrzej Rękawek (ZS Lipiany) oraz Mateusz Sykuła (ZS Lipiany) - tym razem zwyciężył ten drugi 0 : 2. Wśród dziewcząt nasze reprezentantki rozegrały mecze finałowe między sobą i w meczu o I m. Natalia Okraszewska (ZS Lipiany) pokonała Julię Kuczyńską (ZS Lipiany) 2 : 0 (11:9 - 11:9) oraz Amelia Pytel (ZS Lipiany) wygrała mecz o III m. z Julią Sielską (ZS Lipiany) 2 : 0 (11:3 - 11:4).

Klasyfikacja indywidualna oraz klasyfikacja drużynowa szkół (adobe reader.pdf)

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: http://pmos.pl/index.php/344-swieto-badmintona-w-lipianach