Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

7ffd93ae-d74f-41f9-b9c9-1525da2f3b42Ponieważ problem Płodowego Zespołu Alkoholowego - FAS staje się niestety coraz bardziej aktualny, 19 marca 2018 roku w Zespole Szkół w Lipianach odbyły się warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej poświęcone powyższej tematyce. Uczniowie obejrzeli film dokumentalny i prezentację, z których dowiedzieli się:
– czym jest FAS,
– jakie są  jego objawy i sposób diagnozowania,
– jaki wpływ na dziecko ma picie alkoholu przez matkę w poszczególnych trymestrach ciąży,
– jak pomóc w funkcjonowaniu dziecku, młodzieży i osobie dorosłej z FAS.
Tematyka bardzo zainteresowała słuchaczy i wywołała dużo emocji, które przełożyły się na ciekawą, merytoryczną dyskusję. Zapraszam do zgłębiania bardzo ważnego zagadnienia i przypominam: Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu wypitej w ciąży!

- ulotka FAS

Marta Malanowska