Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

baner LO new

jaseka 2017 1 20180105 1465503125Grudniowa, pełna niepojętej tajemnicy noc, w której co roku na świat przychodzi Boża Dziecina, sprawia, że stajemy się inni, obdarowujemy uśmiechem napotkanych ludzi, chcemy najbliższym ofiarować gwiazdkę z nieba. W taką noc  dzieci i młodzież naszej szkoły przybliżyły wszystkim parafianom oczekującym na pasterkę  historię przyjścia na świat jedynego Syna Bożego. W niezwykłej scenerii, przypominającej las zatopiony w blasku migających srebrzysto - niebieskich gwiazd, młodzi artyści zaprezentowali misterium Bożego Narodzenia. Jako pierwsze na schodach prezbiterium pojawiły się wdzięczne aniołki (Martynka Łukowska, Hania Malanowska, Hania Boguszewska, Wiktoria Kotlarz, Zuzia Krężel, Oliwia Kozłowska i Karolinka Krawiec). One wprowadziły nas w tajemniczy klimat i  zapowiedziały zbliżający się cud narodzenia. Nad  małymi dobrymi duszkami czuwały archanioły (Alicja Drozdowska i Michał Guz), które niezwykle pięknie zatańczyły walca do kolędy „Całą noc padał śnieg”. Do wspólnego kolędowania wszystkich obecnych na przedstawieniu parafian zaprosiły przemiłe pasterki (Karina Miszkiewicz, Alicja Piróg, Martyna Żarów). Wszystkich obecnych w naszej świątyni parafian przeszyły nieopisane dreszcze emocji, kiedy ze srebrzystego mroku wynurzyli się Maryja (Zuzanna Ciszewska) i Józef ( Filip Łukowski). Zuzia przepięknie i po mistrzowsku akapella wykonała kolędę Maryi „Ciemna nocy, niepojęta”. Także Filip sugestywnie odegrał rolę ciepłego i zaradnego Józefa. Na narodziny syna Bożego czekali weseli pasterze (Adaś Grudziński, Jan Kołodziej, Michał Sobolewski). Przewrotnie uśmiech na twarzach słuchaczy wywołała scena, podczas której okrutny Herod, wspaniale zagrany przez Pawełka Zielińskiego, zostaje utemperowany przez  mściwą  śmierć (w tej roli wspaniała Laura Borys). Nie ustępowała jej w mistrzowskim kunszcie Herodowa (Anna Spychała). Zachwyciła  również Alicja Grudzińska w roli diabła, podobały się także Patrycja Szydłowska i Maja Sawa jako wróżbitki. Udanie zadebiutowali trzej królowie:  Kordian Dusza, Łukasz Czarnecki, Michał Dzido. Można by rzec, że wszyscy młodzi artyści wspaniale wcielili się w zagrane przez siebie postaci.