Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

baner LO new

program spoecznik 1 20171215 165194465711 grudnia w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się uroczysta gala podsumowująca pierwszą edycję Programu Społecznik. W programie udział wzięło 515 projektów z naszego województwa na łączną kwotę 1,5 mln zł.  
Do „Społecznika” przystąpiła również Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Moja Młodość”, która działa przy Zespole Szkół w Lipianach. W ramach dofinansowania otrzymała ona 3 tysiące złotych na organizację Mistrzostw Gier Planszowych „Wszystko GRA!”.
Podczas poniedziałkowej gali Fundacja została wyróżniona przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza za najlepiej wypromowaną inicjatywę oddolną w ramach Programu Społecznik. Jest to duże osiągnięcie, bowiem w tej kategorii wyróżnionych zostało jedynie sześć organizacji. Fundację reprezentowały nauczycielki Zespołu Szkół w Lipianach: Aleksandra Przybylska i Marta Szpakowska.


Dzięki dofinansowaniu udało się m.in. na zakupić blisko 100 gier planszowych oraz zorganizować mistrzostwa, w które zaangażowane było ponad 50 osób (opiekunów oraz wolontariuszy). Dzięki realizacji projektu udało się stworzyć Klub Gier Planszowych „Kostek”, który ma w planie kolejne działania promujące aktywne formy spędzania wolnego czasu przez całe rodziny.

Aleksandra Przybylska