Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

baner LO new

mistrzostwa gier planszowych 5 20171126 137742949918 listopada w Zespole Szkół w Lipianach odbyły się Mistrzostwa Gier Planszowych. Turniej pod nazwą WSZYSTKO GRA! został zorganizowany przez członków Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Moja Młodość” oraz nauczycieli lipiańskiej szkoły w ramach projektu „Społecznik zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych” pod patronatem Marszałka
Województwa – Olgierda Geblewicza i współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Przez kilka tygodni członkowie Fundacji, nauczyciele oraz uczniowie przygotowywali materiały promujące imprezę, a także poznawali różnorodne gry planszowe, które zostały zakupione w ramach projektu. Finał imprezy odbył się w minioną sobotę w sali sportowej Zespołu Szkół w Lipianach. Mistrzostwa wspólnie otworzyły Dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach Dorota Chrobrowska oraz Prezes Fundacji „Moja Młodość” Iwona Tomczak. Następnie odbył się niezwykle widowiskowy pokaz żywych szachów, w które wcielili się uczniowie lipiańskiej szkoły podstawowej. Partię, rozpisaną przez pana Roberta Łukowskiego i Filipa Łukowskiego, przygotowały panie Beata Fras oraz Beata Kaniewska. Na przybyłych uczestników oraz gości czekał również poczęstunek ufundowany przez lokalnych sponsorów, dzieki czemu impreza upłynęła w miłej i rodzinnej atmosferze. Do mistrzostw przystąpiło blisko stu zawodników z powiatu pyrzyckiego, którzy rywalizowali ze sobą indywidualnie i drużynowo. Można było zmierzyć się w takich grach jak: Superfarmer, Dobble, Mistakos, Rummikub, Scrabble, Spadające małpki, Spaghetti, Memo, szachy, warcaby. W kategorii indywidualnej mistrzami zostali: Adam Grudziński- kat. klas 1-2, Majka Wierzbowska- kat. klas 3-4, Michał Sobolewski- kat. klas 5-7, Sebastian Narolski- kat. klas gimnazjum i liceum. Wśród drużyn najlepsi okazali się Hubert Szpakowski oraz jego wujek Marcin Kukiel. Miejsce II zajęli Majka Wierzbowska i Kamil Wojtaszak, a miejsce III należało do Michała Sobolewskiego i Tomasza Pytla. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a wyróżnieni w poszczególnych kategoriach puchary ufundowane przez Burmistrza Lipian Krzysztofa Boguszewskiego, Starostę Powiatowego Stanisława Stępnia oraz Fundację „Moja Młodość”.

Organizatorzy serdecznie dziękują wolontariuszom oraz ich opiekunom zaangażowanym w przeprowadzenie imprezy: pani Marcie Szpakowskiej, Aleksandrze Kowalskiej, Elwirze Kowalczyk,
Małgorzacie Muzyk, Renacie Łukowskiej, Robertowi Łukowskiemu, Jolancie Schmach, Dariuszowi Chrobrowskiemu, Marzenie Tańskiej, Renacie Zawadzkiej, Annie Dacko, Joannie Sulżyc, Małgorzacie Michalczyk, Walentemu Siemaszko. Dziękujemy za wsparcie: Burmirzowi Lipian Krzysztofowi Boguszewskiemu, Staroście Pyrzyckiemu Stanisławowi Stępniowi, Wicestaroście Pyrzyckiemu Bartłomiejowi Królikowskiemu, Radnemu Sejmiku Wojewódzkiego Olgierdowi Kustoszowi, firmie Bestsub- panu Szymonowi Staniszewskiemu, dyrektorowi Prignitz Meble Pomorskie Sp. z o.o.- panu Maciejowi Szymczakowi, firmie CJS Tłumaczenia Myślibórz, pani Elżbiecie Kowalińskiej- Biuro Rachinkowe w Lipianach, panu Adamowi Białczewskiemu- Projektowanie Elektryczne, sklepowi Lewiatan w Lipianach, właścicielom Baru pod Semaforem w Lipianach.

Aleksandra Przybylska
Koordynator projektu