Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

baner LO new

W dniu 25 maja 2017 roku reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej udała się do Pyrzyc na zawody powiatowe w czwórboju i trójboju lekkoatletycznym. Był to niezwykle udany wyjazd, a o szczegółach napiszemy poniżej. Zmagania w czwórboju skierowane były do chłopców z rocznika 2004 i młodszych i rozgrywane w formule drużynowej. Trójbój natomiast to rywalizacja uczniów z rocznika 2005 i młodszych w formule indywidualnej.
Do rywalizacji w czwórboju przystąpiło 6 szkół podstawowych z naszego powiatu. Każda reprezentacja liczyła 6 zawodników, którzy wszyscy wykonywali kolejno bieg na dystansie 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na dystansie 1000 m. Konkurencje wymagały wszechstronności, odporności na zmęczenie oraz koncentracji do samego końca imprezy. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie gromadząc 1022 pkt i wygrali cała rywalizację. Mistrzostwo powiatu dała nam kwalifikacje na mistrzostwa województwa, które odbędą się w tym tygodniu w dalekim Złocieńcu.Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści z Finału Wojewódzkiego. Szkołę reprezentowali: Paweł Czarniewski, Igor Gonerka, Mateusz Rość, Mateusz Sykuła, Krzysztof Cech oraz Piotr Sosnowski.
W trójboju indywidualnym wzięło udział 28 zawodników, w tym 5 uczniów naszej szkoły: Mateusz Maciejak, Denis Kotlarz, Michał Szczęsny, Piotr Szczęsny i Jakub Szwołko. Zawodnicy rywalizowali w biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Pasjonującą walkę o medale stoczyli bracia Piotr i Michał Szczęsny oraz Jakub Szwołko. Po podliczeniu punktów z trzech konkurencji srebrny medal wywalczył Michał Szczęsny, a brązowy Piotr Szczęsny. Jakub Szwołko zawody ukończył na wysokim 5 miejscu. Gratulujemy bardzo dobrej postawy !!!
Opiekunem trójboistów i czwórboistów był Tomasz Jurkiewicz.