Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

baner LO new

sp pika nona 3 20170524 1844340931Maj to z reguły czas na końcowe rozstrzygnięcia rozgrywek mini piłki nożnej dla Szkół Podstawowych. W dniu 16.05.2017 roku chłopcy z naszej szkoły udali się do Pyrzyc, aby rozegrać finał powiatowy w piłce nożnej. Rozgrywki podzielone były na dwa etapy. Jesienią rozegrano pierwszy rzut, po którym nasi zawodnicy zgromadzili 7 pkt, prowadząc w swojej grupie. W rewanżu rozegranym 16 maja chłopcy wygrali trzy mecze i pewnie zwyciężyli w swojej grupie eliminacyjnej. Zwycięzcy trzech grup spotkali się w grupie finałowej, a grano systemem każdy z każdym. Chłopcy z naszej szkoły wygrali pewnie dwa decydujące mecze i zostali mistrzem powiatu pyrzyckiego.
Uzyskane wyniki:
Grupa eliminacyjna:
ZS Lipiany - SP Żuków 4:0
ZS Lipiany - SP Kozielice 1:0
ZS Lipiany - SP Kłodzino 8:1

Grupa finałowa:
ZS Lipiany - SP Bielice 5:1
ZS Lipiany - SP Żabów 3:1

Zwycięstwo w zawodach powiatowych dawało nam awans do 1/4 finału wojewódzkiego. W dniu 23.05.2017 chłopcy udali się do Szczecina, by rywalizować ze szkołami ze Szczecina, Polic, Barlinka i Morynia. Rozgrywki odbywały się na obiektach Pogoni Szczecin,więc nie mogliśmy zmarnować okazji, aby zwiedzić miejscowy stadion. Po krótkim spacerze chłopcy mieli okazję zobaczyć z bliska i przybić przysłowiowe "piątki" z zawodnikami ekstraklasowej Pogoni Szczecin, którzy zaczynali poranny trening.
Same rozgrywki przebiegały w systemie każdy z każdym. Nasi zawodnicy rozegrali 4 spotkania. Dwa pojedynki zakończyły się zwycięstwami ( z SP Police i SP Moryń). Dwa pojedynki przegraliśmy (z SP 51 Szczecin i SP Barlinek). Uzyskane wyniki pozwoliły nam zająć wysokie 3 miejsce w turnieju. Wywalczony wynik plasuje naszą szkołę na miejscach 9-12 w województwie, co z pewnością uznamy za duży sukces.
Szkołę reprezentowali: Mateusz Rość, Mateusz Welbel, Mateusz Sykuła, Igor Gonerka, Krzysztof Cech, Krzysztof Kudrewicz, Paweł Czarniewski, Piotr Szczęsny, Jakub Szwołko i Szymon Wróblewski.
Opiekunem chłopców był Tomasz Jurkiewicz.