Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

baner LO new

spotkanie autorskie z pisark sylwi trojanowsk 13 20170524 191717335110 maja 2017 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece w Lipianach odbyło się spotkanie autorskie ze szczecińską pisarką – panią Sylwią Trojanowską. Uczestniczyli w nim uczniowie trzecich klas gimnazjum wraz z wychowawcami. Spotkanie miało charakter interaktywnej pracy nad problematyką debiutanckiej powieści, pt. „Szkoła latania”, w której główna bohaterka, Kaśka, na oczach czytelników zmienia swoje życie zarówno w fizycznym jak i mentalnym zakresie. Doskonałe recenzje oraz trzecie miejsce w notowaniach nowości literatury obyczajowej portalu empik.com. sprawiły, że ukazały się już kolejne części książki, tj.: „Blisko chmur” i „Szept wiatru”.
Myślą przewodnią spotkania było zachęcenie uczniów do budowania wokół siebie szczęścia oraz motywowanie do rozwoju osobowości oraz poznawania samego siebie.
Młodzież z entuzjazmem przyjęła warsztaty twórczego pisania i kreatywnego myślenia prowadzone przez pisarkę. Uczniowie z zaangażowaniem i twórczą pasją redagowali teksty literackie, które na koniec spotkania z dumą prezentowali. Efekty były znakomite, gdyż wszyscy uczestnicy zasłużyli na pochwałę prowadzącej.
Czytelników zainteresowanych twórczością pani Sylwii Trojanowskiej zapraszamy do wypożyczania książek z autografem autorki.
Bibliotekarze