mikolaj001DF781022 B8C2 099A 9D81 6C19F06816B3Dużym sukcesem zakończyła się tegoroczna akcja charytatywna ,, I Ty możesz zostać św. Mikołajem" przeprowadzona przez Szkolne Koło Wolontariuszy. W ubiegłym tygodniu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w ogromnych ilościach znosili gry planszowe, książki, zabawki, słodycze i kosmetyki dla podopiecznych Domu Dziecka w Trzcińsku Zdroju. Zbiórka prezentów przewyższyła nasze oczekiwania. Dzięki tym działaniom 23 podopiecznych tej placówki, w tym 4 miesięczny i 3 letni chłopczyk zostali obdarowani mnóstwem prezentów.
Niestety podczas przekazywania podarunków nie mogliśmy zobaczyć reakcji dzieci (w placówce obowiązuje kwarantanna), ale pani pedagog, która do nas wyszła zapewniała, że dzieci będą przeszczęśliwe.
My również jesteśmy przeszczęśliwi, bo kolejny raz społeczność szkolna ZS w Lipianach pokazała, że ma wieeeeeeeeeeeeeeelkie serce, a pomaganie innym ma we krwi. Naprawdę jesteście Świętym Mikołajem!!!

Opiekunka SKW - B.Kaniewska i inicjator akcji - ks. M.Krycki