kocham cie polsko011C7F5E4FE CE1F CA39 D053 76181CE1ED21Dnia 13 maja 2021r w naszej szkole odbył się coroczny turniej wiedzy o ojczyźnie pt.,,Kocham Cię Polsko'' adresowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Z powodu pandemii oczywiście w zmienionej formie i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie pracowali w swoim gronie i w swoich klasach. Najpierw wszyscy zapoznali się z prezentacjami multimedialnymi o Polsce, a potem wykonali szereg zadań, podczas których mogli wykazać się wiedzą i kreatywnością.
Pierwszaki wykorzystując swoją pomysłowość i poznane techniki plastyczne tworzyli białe orły w koronie w formie kompozycji przestrzennych. Drugoklasiści po zapoznaniu się z postaciami znanych Polek i Polaków przygotowali stroje i rekwizyty, które wykorzystali do wcielenia się w postaci z różnych epok. Natomiast trzecioklasiści wykorzystując umiejętność pracy w grupie stworzyli lapbooki o Polsce. Wytwory uczniów zostały wyeksponowane przez organizatorów turnieju i zdobią korytarze budynku, w którym uczą się kl.1-3.
Podczas wykonywania zadań nie zabrakło okazji do wymiany doświadczeń i wiedzy między uczniami, komunikacji interpersonalnej oraz przyjaznej atmosfery.

B.Kaniewska
B.Fras