czytam z klasa011A64D0997 CFED 8071 96E6 3022FC7E3CCBUczniowie klasy 2a zrealizowali III moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Tym razem omawialiśmy książkę napisaną przez Astrid Lindgren pt. "Dzieci z Bullerbyn". Uzupełniliśmy wszystkie strony w lekturniku zgodnie z zaleconymi zadaniami. Przygotowaliśmy także dużą makietę wsi Bullerbyn. Wykorzystaliśmy ławki i krzesła do stworzenia domów z zagrodami, zasłony i materiały posłużyły do udekorowania domów. Na kartkach powstały tabliczki z nazwą zagrody. Dzieci przebrane za postaci z lektury bawiły się przesyłając sobie wiadomości po sznurku tak jak prawdziwi bohaterowie. Ostatnie zadanie niezwiązane z lekturą było obowiązkowym, aby otrzymać potwierdzenie ukończenia trzeciego modułu. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. "Mała chmurka w krainie słońca", a później wykonali wszystkie zadania związane z opowiadaniem. Powstały piękne prace plastyczno-techniczne pt. "Nie zaśmiecaj lasu", do których wykorzystano różnorodne materiały. Realizując wszystkie zadania z projektu uczniowie klasy 2a otrzymali certyfikat ukończenia Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Czytam z klasą lekturki spod chmurki".