Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

iii miejsce w mpr  109 20150113 1547072744III miejsce w powiecie przypadło chłopcom ze Szkoły Podstawowej w Lipianach w tegorocznych mistrzostwach powiatu pyrzyckiego w mini piłce ręcznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W meczu o brązowy medal nasi dzielni chłopcy pokonali 6 : 0 SP z OI Pyrzyce. Był to udany rewanż, gdyż rok wcześniej właśnie z SP z OI Pyrzyce przegraliśmy mecz finałowy 0 : 6. Turniej rozgrywany był dnia 10 stycznia 2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Kozielicach. W sobotnich zmaganiach sportowych brało udział aż 8 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt z powiatu pyrzyckiego.

Nasza drużyna grała w składzie: Jakub Ciepliński (VI a), Rafał Łyko (VI a), Oskar Pietrowski (VI b), Filip Łukowski (VI a), Piotr Grudziński (VI a), Mikołaj Siepracki (VI b), Oliwier Sawa (V b), Piotr Szpakowski (V b) i Patryk Białkowski (VI a).

A oto wyniki, które uzyskała nasza szkoła:

ZS Lipiany - ZS Warnica - 5 : 1 (Rafał Łyko - 2 bramki, Patryk Białkowski - 2 i Mikołaj Siepracki - 1)

ZS Lipiany - SP Brzesko - 9 : 2 (Rafał Łyko - 2 bramki, Patryk Białkowski - 3 i Mikołaj Siepracki - 4)

ZS Lipiany - SP Żabów - 2 : 3 (Patryk Białkowski - 2)

w meczu o III miejsce: ZS Lipiany - SP z OI Pyrzyce - 6 : 0 (Patryk Białkowski - 4 i Mikołaj Siepracki - 2)

Ogółem zdobyliśmy 22 bramki, a straciliśmy tylko 6. Najwięcej bramek rzucił Patryk Białkowski - 11. Naszej bramki strzegł Piotr Grudziński, który w meczu o III miejsce dwoił się i troił, pokazał kilka kapitalnych interwencji i zachował czyste konto, pomimo wielu dogodnych sytuacji przeciwnika.

Gratulujemy i czekamy na dalsze udane występy naszej drużyny!

Krzysztof Trojanowski

button galeria