Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

image003Wolontariat akcyjny "LUBIĘ POMAGAĆ" we współpracy z ks. Robertem Żołnierzów kolejny już raz zorganizował paczki mikołajkowe dla najmłodszych dzieci (kl.1-3) z Parafii Lipiany. Wolontariusze wraz z opiekunem p. Beatą Kaniewską dzięki hojnym datkom parafian zakupili słodycze na paczki dla 45-ciu dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących. Dnia 6 grudnia 2014r. o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym w Lipianach miało miejsce spotkanie ze Św.Mikołajem. Wszystkie zaproszone dzieci przywitał Ignacy i przypomniał im legendę o biskupie Mikołaju z Miry, który znany był z czynienia cudów oraz pomocy biednym i potrzebującym. Następnie do dzieci przybył współczesny Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami (Wojtek, Natalia, Paulina i Kamila). Każde dziecko miało okazję porozmawiać chwilkę z Mikołajem i otrzymać duuużą paczkę ze słodyczami. Na zakończenie spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie .
Wolontariusze mimo wysiłku włożonego w przygotowanie paczek i zorganizowanie spotkania z dziećmi przekonali się, że warto pomagać, bo radość w oczach dzieci - bezcenna!

 

image001

image002