Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

01Dnia 29 listopada 2014 r. w Przelewicach w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowej Gimnazjady odbyły się zawody szachowe, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Turniej odbywał się systemem szwajcarskim, 15 min na partię dla zawodnika (max. długość partii 30 min.).
Na poziomie gimnazjum do zawodów stanęli: Oliwia Sobieraj (II B), Maciej Sidor (II B), Jakub Głownia (II B) i Mikołaj Słowik (I A). W zawodach wzięły udział reprezentacje trzech gimnazjów z naszego powiatu – Gimnazjum Pyrzyce, Gimnazjum Kozielice i Gimnazjum Lipiany. Nasi zawodnicy wywalczyli II miejsce.
W kategorii Szkół Podstawowych do zawodów stanęły reprezentacje siedmiu szkół z naszego powiatu: SP Brzesko, SP Żuków, SP Kozielice, SP Kłodzino, SP Pyrzyce, SP Mielęcin i SP Lipiany. Szczególne brawa należą się naszym najmłodszym szachistom, Alicji Piróg (5b), Jędrzejowi Rękawek (5b), Filipowi Łukowskiemu (6a) i Natanowi Boguszewskiemu (6a), którzy po rozegraniu sześciu partii zdobyli II miejsce.
Rywalizacja była bardzo emocjonująca, zwłaszcza dlatego, że dla naszych zawodników był to debiut. Naszych szachistów zdołali pokonać tylko zawodnicy szkoły z Kozielic, którzy to już są swoistymi weteranami tego typu zawodów.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i życzymy równie owocnych sukcesów w następnych zawodach!

Renata Łukowska

button galeria