Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

xii midzynarodowe mistrzostwa badmintona 3 20141112 15139196238 listopada 2014r. w Trzcińsku-Zdroju odbył się XII Międzynarodowy Turniej Badmintona. Na starcie stanęło 89 zawodników reprezentujących następujące kluby: UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, UKS Bełczna, UKS Gwda Wielka, TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V., LUKS Krokus Góralice i ZS Lipiany. Turniej niczym maraton - rozpoczął się od godz. 9.00 i trwał do godziny 16.30. Organizatorzy zadbali o miłą atmosferę, profesionalne przygotowanie turnieju oraz posiłek w postaci kanapek i ciast. 
Dla naszej szkoły był to swoisty debiut w tego typu imprezie. Zbieraliśmy cenne doświadczenie odnosząc pierwsze drobne sukcesy – III miejsce Wojtka Wereśniaka oraz wygrane pojedynki - Łukasza Grzebieniaka i Oliwiera Sawy, w meczach eliminacyjnych to dobry prognostyk na przyszłość. Tutaj należą się duże brawa dla wszystkich uczniów reprezentujących naszą szkołę, a są to: Natalia Okraszewska (VIb), Zuzanna Czarnota (VIb), Natalia Pietras (VIb), Oliwier Sawa (5b), Jędrzej Rękawek (5b), Mateusz Czarnecki (Vb), Filip Łukowski (VIb), Łukasz Grzebieniek (IB), Karina Kowalska (ILO) oraz Wojtek Wereśniak (II LO). 

Od 17 listopada (poniedziałek) ruszają eliminacje do Szkolnej Ligi Badmintona. Ze szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zgłosiło się ogółem 16 uczniów. Zostały utworzone cztery grupy po czterech zawodników. Dwóch najlepszych z każdej grupy trafi do I ligi, a dwóch pozostałych do II ligi. Już niedługo rusza także liga badmintona dla szkoły podstawowej. Więcej informacji o badmintonie w naszej szkole można uzyskać na stronie internetowej www.rockets24.pl.

Krzysztof Trojanowski

button galeria

 

Wyniki XII Międzynarodowego Turnieju Badmintona:

Dziewczęta do 9 lat
1.    Julia Wójcik UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle
2.    Wiktoria Lewandowska LUKS Krokus Góralice
3.    Paulina Grothe TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
Chłopcy do 9 lat
1.    Przemysław Gajda UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle
2.    Patryk Franaszek UKS Bełczna
3.    Michał Makuchowski LUKS Krokus Góralice
Dziewczęta 10-11 lat
1.    Regine Becker TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
2.    Linda Dinh TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
3.    Paulina Szczepańska-Kubicka UKS Gwda Wielka
9 – 12 Natalia Okraszewska ZS Lipiany
Chłopcy 10-11 lat
1.    Kacper Kurek UKS Gwda Wielka
2.    Erik Schmidt TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
3.    Mateusz Skowron UKS Gwda Wielka
5 – 6 Oliwier Sawa ZS Lipiany
9 – 12 Jędrzej Rękawek i Mateusz Czarnecki ZS Lipiany
Dziewczęta 12-13 lat
1.    Weronika Arcisz UKS Gwda Wielka
2.    Kimberly Arndt TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
3.    Gina Kollner TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
9 – 12 Zuzanna Czarnota i Natalia Pietras ZS Lipiany
Chłopcy 12-13 lat
1.    Bartosz Korycki LUKS Krokus Góralice
2.    Karol Jasionas UKS Gwda Wielka
3.    Jakub Lenik UKS Gwda Wielka
5 – 6 Łukasz Grzebieniek ZS Lipiany
9 – 14 Filip Łukowski ZS Lipiany
Dziewczęta 14-15 lat
1.    Katarzyna Grabowicz LUKS Krokus Góralice
2.    Julianne Schmidt TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
3.    Jasmin Kettner TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
Chłopcy 14-15 lat
1.    Karol Gontarz LUKS Krokus Góralice
2.    Daniel Kozakiewicz LUKS Krokus Góralice
3.    Fabian Ziemnicki UKS Gwda Wielka
Dziewczęta 16-17 lat
1.    Martyna Bieniek UKS Gwda Wielka
2.    Lisa Schatz TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
3.    Paulina Perłowska UKS Gwda Wielka
5.    Karina Kowalska ZS Lipiany
Chłopcy 16-17 lat
1.    Michał Bieniek UKS Gwda Wielka
2.    Xawer Kahl TSV Blau-WeiSS65 Schwedt e. V.
3.    Wojciech Wereśniak ZS Lipiany