Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

sztafetowe biegi przeajowe 16 20141020 1628892646Dnia 16 października 2014 r. w Lipianach odbyły się mistrzostwa powiatu pyrzyckiego w sztafetowych biegach przełajowych. Na pięknie położonej i wzorowo przygotowanej trasie, przy MGOK w Lipianach rywalizowały wszystkie typy szkół - poczynając od najmłodszych ze szkół podstawowych, a kończąc na uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Pogoda w tym dniu dopisała i sprzyjała sportowej rywalizacji. Pierwsze tradycyjnie zaczęły dziewczęta ze szkół podstawowych, które rywalizowały na dystansie ok 600m. Starterem tego biegu był Krzysztof Boguszewski - Burmistrz Lipian. Nasze dziewczęta spisały się na medal i to srebrny. Obiecująco spisali się również chłopcy, którzy uplasowali się tuż za podium (większość zespołu to klasa IV i V). Dziewczęta z gimnazjum zajęły IV miejsce, natomiast chłopcy zajęli VI lokatę. Ostatnia nasza drużyna - chłopcy z LO zajęła III miejsce. Tutaj należą się duże brawa dla Szymona Karasiewicza, który nie dał szans rywalom na pierwszej zmianie. Ogółem w zawodach wzięło udział ponad 300 uczniów. Dla zmęczonych biegaczy organizatorzy przygotowali ciepły posiłek w postaci tradycyjnej chłopskiej zupy grochowej.

Organizatorzy: Zespół Szkół w Lipianach, Międzyszkolny Powiatowy Ośrodek Sportowy w Pyrzycach, MGOK w Lipianach oraz nauczyciele Rajmund Sulżyc, Artur Lipski i Krzysztof Trojanowski.  

button galeria