IMG 20191204 144201

Z ogromną radością informujemy o wspaniałym sportowym sukcesie naszych uczennic, które zostały wicemistrzyniami województwa zachodniopomorskiego w badmintonie drużynowym.
4 grudnia br. w dalekim Sianowie (240 km) rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie drużynowym. Wśród najlepszych drużyn nie mogło zabraknąć i nas. Naszą szkołę reprezentowały Martyna Żarów i Patrycja Szydłowska - obie trenujące w UKS "Olimpionik" Lipiany. W wyniku losowania nasze reprezentantki trafiły do grupy z zawodniczkami z SP nr 4 Goleniów i SP Rewal. Dziewczęta poradziły sobie wyśmienicie wygrywając oba spotkania w stosunku 3 : 0 i z 1. miejsca awansowały do ćwierćfinałów. W meczu o wejście do finału nasze zawodniczki zmierzyły się z gospodyniami SP Sianów. Wspaniały pojedynek, z zawodniczkami trenującymi pod okiem Mistrzyni Świata p. Doroty Grzejdak, zakończony zwycięstwem 3 : 0 i mamy upragniony awans do finału. W meczu finałowym przegrywamy niestety z SP Stołeczna 0 : 3 i w pięknym stylu zdobywamy srebrny medal mistrzostw województwa w badmintonie drużynowym w ramach IMS. Jest to historyczny pierwszy medal w dziewczęcym badmintonie (do tej pory medale rangi wojewódzkiej zdobywali chłopcy - jest to już 4. medal rangi wojewódzkiej w ostatnich czterech latach).
Razem z dziewczętami swoje boje toczyli chłopcy, którzy uplasowali się na znakomitej 4. pozycji. Chłopcy zagrali w składzie: Michał Sobolewski, Antoni Tomczak i Szymon Wróblewski. Do pełni szczęścia - medalu brązowego zabrakło niewiele. W meczu o III m. przegrywamy 2:3, a w ostatnim pojedynku 1:2 i ostatecznie chłopcom przypadło 4. miejsce w województwie w badmintonie drużynowym.
Nasza reprezentacja była najmłodsza ze wszystkich szkół, to obecnie uczniowie klas VII i często mierzyliśmy się z zawodnikami o rok starszymi.

To już kolejne sukcesy w ostatnich tygodniach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimpionik" Lipiany przy Zespole Szkół w Lipianach. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.olimpionik.pl

GRATULUJEMY