img 20191123 1333177769E2EF C858 6658 A275 2BDCF6DFE2E5Niesamowite emocje towarzyszyły nam podczas Turnieju Badmintona Łączymy Pokolenia, który odbył się w dniu 23 listopada 2019 r. w Sulęcinie. Na sześciu kortach rywalizowało ze sobą ponad 150 zawodników i zawodniczek w różnym wieku. Trener Krzysztof Trojanowski wystawił zespół składającą się z siedmiu reprezentantów: Ola Wróblewska, Patrycja Ulanowska, Amelia Kuzko, Martyna Żarów, Piotr Trojanowski, Karol Baj, Michał Sobolewski. Po ostatnim sukcesie naszych reprezentantów liczyliśmy po cichu na jakiś medal. Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania i w sumie w turnieju zdobyliśmy dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.

W kategorii 2009 i 2010 wystąpiła Ola Wróblewska. Ola powtórzyła swój wynik z Ośna Lubuskiego i ponownie wygrała wszystkie swoje pojedynki. Ola musiała włożyć wiele wysiłku, aby osiągnąć tak znakomity wynik. W drodze do finału pokonała kilka innych zawodniczek.

Dziewczęta 2009 i 2010:
I Aleksandra Wróblewska - UKS "Olimpionik" Lipiany
II Natalia Banasiak - Sulęcin
III Milena Sroka - Sulęcin

W kat. dziewcząt rocznik 2007 i 2008 wystawiliśmy dwie reprezentantki. Patrycja Ulanowska (podobnie jak Ola) powtórzyła swój wynik z ostatniego turnieju - plasując się na drugiej pozycji. Znakomicie zagrała również Amelia Kuzko, która doszła do półfinału ostatecznie zajmując 4. pozycję. Dla Amelii był to debiut w tego typu imprezie.

Dziewczęta 2007 i 2008:
I Hanna Sot - Świebodzin
II Patrycja Ulanowska - UKS "Olimpionik" Lipiany
III Weronika Gulak - Babimost
IV Amelia Kuzko - UKS "Olimpionik" Lipiany

W kat. chłopców 2007 i 2008 to dominacja Piotra Trojanowskiego, który wygrał wszystkie swoje pojedynki i zwyciężył w swojej kategorii. Drugi z zawodników - Karol Baj zagrał bardzo dobre zawody. Paweł wygrał swoją grupę i w meczu ćwierćfinałowym po zaciętej walce przegrał nieznacznie zajmując ostatecznie wysoką 6. pozycję.

Chłopcy 2007 i 2008
I Piotr Trojanowski - UKS "Olimpionik" Lipiany
II Dawid Kaczkowski - Świebodzin
III Maksymilian Czerwiński - Babimost
VI Karol Baj - UKS "Olimpionik" Lipiany

W najstarszej kategorii 2005 i 2006 zdobywamy czwarty medal za sprawą Martyny Żarów. Martyna zajęła najniższe miejsce na podium. Od Martyny tylko lepsze okazały się gospodynie. Natomiast Michał Sobolewski został rzucony na głęboką wodę i zaliczył bardzo udany debiut. Michał wyszedł z grupy i po zaciętej walce uległ znacznie bardziej doświadczonemu zawodnikowi ze Szczecina (ostatecznie Michał zajął 6. miejsce).

Dziewczęta 2005 i 2006
I Aleksandra Cieplak - Sulęcin
II Milena Gierońska - Sulęcin
III Martyna Żarów - UKS "Olimpionik" Lipiany

Po dzieciach rakiety skrzyżowali między sobą dorośli. W turnieju seniorskim UKS "Olimpionik" Lipiany reprezentowali: doświadczony Zbigniew Michalik oraz nasza młodzież Amelia Pytel, Ola Ptaszyńska, Mateusz Sykuła i Tomasz Nowak. Największy sukces odnoszą Amelia Pytel i Ola Ptaszyńska, które w parze (debel kobiecy) uplasowały się na najniższym stopniu podium.

Kobiety DEBEL
I KATARZYNA PATALAS/ MARTYNA HAŁAJDA - Szczecin
II DOMINIKA KORYLUK/ MAGDALENA PIECHOWIAK - Sulęcin
III AMELIA PYTEL/ ALEKSANDRA PTASZYŃSKA - Lipiany

W kolejnych dwóch kategoriach zajmujemy wysokie 4. miejsca. Amelia Pytel i Zbigniew Michalik w mixcie oraz Mateusz Sykuła i Zbigniew Michalik w deblu. Z kolei w kat. amator Ola Ptaszyńska wspólnie z Magdaleną Piechowiak zdobyła I miejsce.

Gratulujemy organizatorom turnieju, którzy włożyli dużo serca w przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia. Organizacja tak wielkiego turnieju była prawdziwym wyzwaniem i stała na najwyższym poziomie.

Podziękowania kierujemy również dla firmy AutoPol-Kap Marek Polaszczyk za ufundowanie transportu na zawody oraz rodzicom naszych zawodników za opłacenie tzw. wpisowego.

Najbliższy turniej rozegramy w Świebodzinie - to już kolejny turniej na ziemii lubuskiej. Trzymamy kciuki i liczymy na dobre wyniki sportowe, które na stałe wpisują się na kartach historii sportu lipiańskiego. Piękna promocja Szkoły jak i Lipian. Gratulujemy