Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

sobotka 3 20140628 1371192901W dniu 24 czerwca 2014r. odbył się rajd turystyczny „Sobótka 2014”, w którym uczestniczyły szkoły powiatu pyrzyckiego: SP2 Pyrzyce, SOSW Pyrzyce, Gimnazjum Pyrzyce, SP Brzesko, SP Żabów, SP Okunica, WTZ Nowielin, OREW Nowielin, Dom Pomocy Mielęcin, SP Lipiany i Gimnazjum Lipiany. Celem rajdu było kontynuowanie tradycji ludowej oraz integracji dzieci i młodzieży.

Rajd rozpoczął się korowodem pod dyktando kapeli ludowej p. Agnieszki Urbańskiej sprzed Urzędu Miejskiego na plac przed Dom Kultury. Tam odbyło się wiele konkursów, jednym z ciekawszych był konkurs wiedzy, do którego krzyżówkę tematyczną o Lipianach ułożyła p. Jola Jakubowska. Młodzież musiała się bardzo głowić, by odpowiedzieć na niektóre hasła. Wiele zabawy i radości sprawiły konkursy na nutę ludową taniec i śpiew piosenek ludowych….. i tu prym wiodły dziewczyny z Lipian przebrane w stroje ludowe p. Emilii Gruszczyńskiej oraz pary taneczne z klas drugich. Wspaniale zaprezentował się też Ryszard Felinczak, uczeń SOSW w Pyrzycach. Ujął wszystkich wspaniałym głosem jak i dojrzałością i mądrością piosenek jakie wykonywał. Na rajdzie wspaniale prezentowały się wianki uwite przez uczniów oraz albumy o Lipianach i okolicy. Wszyscy bawili się przy muzyce ludowej, pałaszowali smaczne jedzenie turystyczne oraz pływali łodziami po jeziorze Wiele podziękowań należy się rodzicom i wszystkim pomagającym w organizacji rajdu, szczególnie nauczycielom ZS w Lipianach oraz grupie turystycznej pod kierunkiem p. Marii Dziewguć.

Maria Dziewguć

button galeria