Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Batowo   16 października obchodziliśmy 41. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Jak co roku w niedzielę  poprzedzającą to wydarzenie (13 października 2019 r.) uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Papieskiego. Tegoroczne świętowanie pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” wpisało się w 40. rocznicę  pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. Z tej okazji mieszkańcy Lipian, Skrzynki i Batowa w swoich świątyniach wysłuchali krótkiego programu artystycznego w wykonaniu uczniów i absolwentów Zespołu Szkół w Lipianach i parafialnej scholki.

   Nasza zdolna młodzież (Hania Malanowska, Kinga Maciejak, Ania Spychała, Oliwia Kozłowska, Martynka Łukowska, Aurelia Pytel, Alicja Piróg, Marlena Orman, Adaś Grudziński, Rafał Maruszczak, Paweł Zieliński, Dawid Pytel) przypomniała słuchaczom najważniejsze przesłania dotyczące roli rodziny, które towarzyszyły naszemu Świętemu przez całe jego życie. Św. Jan Paweł II nie miał najmniejszej wątpliwości, że mama i tato są najbardziej odpowiedzialni za wychowanie dziecka. To oni tworzą podwaliny jego człowieczeństwa, budują kręgosłup moralny. To, jak wychowamy dziecka, będzie procentowało w relacjach międzyludzkich. Jest to zadanie najważniejsze dla rodziców, nauczycieli, dorosłych, które wymaga ogromnego wysiłku.

Lipiany

Skrzynka