Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

ekoW trosce o środowisko naturalne w naszej szkole zorganizowano szkolny konkurs plastyczno-techniczny „Ekologiczna zabawka” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i klas zerowych. W realizację tego konkursu byli włączeni również rodzice.
Celem konkursu było wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego, wzbudzenie potrzeby ochrony przyrody wśród dzieci i motywowania do działań, uświadomienie dzieciom, że człowiek jest jednym z istotnych elementów tego świata i wpływa świadomie lub nie, na jego obraz i funkcjonowanie.
Przedmiotem konkursu było wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika, dowolną techniką plastyczną i artystyczną, z wykorzystaniem (np. makulatury, tektury, butelek, nakrętek, puszek, sznurków itp.).
Ekologiczne prace zaprezentowane zostały na wystawie w szkole, która cieszyła się wielką popularnością wśród dzieci jak i dorosłych.

Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce - Daria Rak (kl. IIIb)
2 miejsce – Agata Skocz (kl. IIIb)
3 miejsce – Julia Staniszewska (kl. IIIb)
wyróżnienie - Aleksandra Szurko (kl. IIIb)
wyróżnienie – Łukasz Staszkiewicz (kl. IIIb)
Gratulujemy wspaniałych pomysłów!

Organizator konkursu: Dorota Szendlermajer-Grudzińska