Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

ortografik 2014 5 20140608 1388043177Dnia 30.05.2014 r. w Zespole Szkół w Lipianach odbył się po raz trzeci finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "ORTOGRAFIK 2014" przeznaczony dla klas II i III szkoły podstawowej edukacji wczesnoszkolnej. W konkursie wzięło udział 17. uczniów z trzech szkół: Brzeska, Pyrzyc i Lipian. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test ortograficzny, który zawierał m.in. zagadki, krzyżówki, rebusy, luki w wyrazach zdaniach. Na rozwiązanie zadań uczestnicy mieli 60 minut, po upływie których udali się na odpoczynek i poczęstunek. W tym czasie komisja, która składała się z nauczycieli uczących w tych klasach sprawdzała wykonanie zadań. Po około 30 minutach zostały ogłoszone wyniki, na które uczniowie, jak i ich opiekunowie nie mogli się doczekać.

 

A oto one:

Klasy II:

I miejsce zajęła uczennica Zuzanna Domagała ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach

II miejsce Kaja Jaroszyńska również ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach

Były dwa III miejsca:

Zofia Jankowska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach i Mateusz Maciejak z Zespołu Szkół w Lipianach

Klasy III

I miejsce zajął Dawid Bednarz z Zespołu Szkół w Lipianach

II miejsce zajęły jednocześnie uczennice Zespołu Szkół w Lipianach Karolina Brejczak i Zuzanna Koza

Były dwa trzecie miejsca, uzyskali je: Kacper Chrobot ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach oraz Kacper Kozieł ze Szkoły Podstawowej w Brzesku.

Otrzymali oni nagrody książkowe ufundowane przez Dorotę Chrobrowską Dyrektora Zespołu Szkół w Lipianach oraz Krzysztofa Boguszewskiego Burmistrza Lipian.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Lipian za rok!

Organizatorzy: Jolanta Szmach, Maria Dziewguć i Małgorzata Michalczyk.

button galeria