Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

o lipiaskim prawie picia piwa 12 20140528 12675951343 maja 2014 roku poczet sztandarowy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej oraz 42 Drużyna Harcerska „Wędrowcy” uczcili 223. rocznicę uchwalenia konstytucji podczas mszy świętej, która odbyła się w lipiańskim kościele.
Następnie przy Urzędzie Miejskim odbyła się inscenizacja legendy pt. „O lipiańskim prawie picia piwa”, której scenarzystą oraz reżyserem był Paweł Gąsowski. W rolach głównych spektaklu wystąpili uczniowie lipiańskiego liceum oraz gimnazjum w składzie: Wojciech Wereśniak- burmistrz, Jacqueline Woroniec- sekretarz, Przemysław Krężel- starszy radca, Maciej Sidor- karczmarz, Ignacy Sulżyc- radny Piotr Wadephul oraz Łukasz Ciszewski- młodszy radca. Gratulujemy wspaniałych ról naszym młodym aktorom! Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Samorząd Uczniowski

button galeria