dsc07384323EC613 9BA9 6146 A832 85BD3491CF93Lekcje z ZUS-to projekt edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Głównym celem projektu jest kształtowanie świadomości ubezpieczeniowej młodego pokolenia.
W naszej szkole program zrealizowany został w klasie 1B LO na lekcjach przedsiębiorczości. W terminie od 4 do 29 listopada br. licealiści poszerzali swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Uczniowie otrzymali z ZUS komplet materiałów dydaktycznych, a lekcje uatrakcyjniały im prezentacje multimedialne oraz nowoczesne metody i techniki pracy: mapy mentalne, quiz w aplikacji Kahoot, wirtualne Koło Fortuny w aplikacji on-line. Efektem pracy uczniów jest zakwalifikowanie się trzech uczniów na Olimpiadę ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych'', która odbędzie się na szczeblu wojewódzkim już marcu przyszłego roku. Licealistom życzymy powodzenia i sukcesu.

B.Kaniewska