Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

karina 01W dniu 10 maja 2014 r. w ZS w Kozielicach odbyły się mistrzostwa powiatu w badmintonie na poziomie szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentował "kwartet" składający się z: Kariny Kowalskiej, Moniki Kępskiej, Adriana Marszałka i Łukasza Pawluka. Dla naszej reprezentacji udział w tej imprezie był swoistym debiutem. Głównym celem w tegorocznym występie było zapoznanie się z poziomem sportowym szkół i sposobem rywalizacji. Miłą niespodziankę sprawili nam nasi sportowcy - wszyscy walczyli jak równy z równym, tocząc zacięte mecze. Na największe oklaski zasługuje Karina Kowalska - uczennica klasy III B, która została wicemistrzynią powiatu pyrzyckiego w badmintonie. Karina wygrała wszystkie swoje mecze grupowe, a w meczu finałowym uległa nieznacznie uczennicy z Gimnazjum w Bielicach przegrywając w tie-break'u (1:2).

Badminton jest to nowa dyscyplina sportowa wprowadzana w naszej szkole. Sama nazwa gry pochodzi od nazwy angielskiej posiadłości (Badminton House) VIII księcia Beaufort, leżącej w hrabstwie Gloucestershire niedaleko Bristolu, która nazywała się właśnie Badminton. To tam około roku 1870 odbył się pierwszy pokaz gry opartej na podbijaniu rakietką lotki wykonanej z korka i piór z zastosowaniem reguł zbliżonych do współczesnych.

Najbliższe zawody - Eliminacje Szkolne w Badmintonie - odbędą się dnia 15 maja 2014 r. na hali sportowo - rekreacyjnej w Lipianach w godzinach 15.00 - 18.00. Reprezentacja składająca się z dwóch najlepszych dziewcząt i chłopców wystąpi na zawodach rangi powiatowej.

Zajęcia treningowe dla wszystkich uczniów prowadzi nauczyciel Krzysztof Trojanowski i odbywają się w dniach: wtorek (16.00-17.30) i czwartek (15.00-16.30). Chętnych zapraszamy na zajęcia.