Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

   wizyta w chorwacji 2 20140414 1428534955W ramach realizacji projektu edukacyjnego Comenius, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Lipianach wyjechali na wizytę partnerską do Chorwacji. Młodzież pod opieka p. Anny Czak (n-el j. angielskiego), p. Aleksandry Kowalskiej  (n-el j. angielskiego) i p. Beaty Kaniewskiej (n-el podstaw przedsiębiorczości) przebywała w miejscowości Cakovec od 3 do 8 kwietnia 2014r.
    Uczestnikami wizyty oprócz grupy z Polski była także grupa z Italii, Rumunii i Chorwacji. Podczas wyjazdu licealiści doskonalili znajomość porozumiewania się w języku angielskim oraz wymieniali wiedzę i doświadczenia z zakresu komunikacji niewerbalnej. Brali udział w warsztatach z pantomimy, przedstawiali prezentację multimedialną z sześciu aspektów komunikacji niewerbalnej oraz uczestniczyli w projekcji niemych filmów. Podjęte działania każdorazowo były analizowane i omawiane, młodzież pracowała w grupach nad poszczególnym zagadnieniami.  Wypracowane przez nich wnioski i spostrzeżenia posłużą w przyszłości do opracowania materiału prelekcyjnego z realizacji całego projektu.
    Oprócz zajęć i pracy wszyscy uczestnicy projektu uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych.  W Zagrzebiu zachwyciło wszystkich połączenie tradycji i nowoczesności. Zaś urokliwe Medimurie urzekło młodzież  winnicami i parkiem krajobrazowym z młynem wodnym w roli głównej. Najbardziej jednak zauroczyła wszystkich nadmorska Rijeka oraz Opatija, w której napotkano polski akcent-tablicę pamiątkową poświęconą marszałkowi J. Piłsudskiemu.
    Po tak owocnej wizycie młodzieży ciężko było się rozstać z nowymi znajomymi, a nawet przyjaciółmi. Na szczęście przed licealistami kolejna wizyta już w listopadzie, tym razem gospodarzami będą partnerzy projektu z Rumunii.

button galeria