Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

przywitanie wiosny 7 20140329 196792502821 marca 2014 roku przedszkolaki, uczniowie klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczcili pierwszy dzień wiosny. Zajecia w tym dniu rozpoczęły się o godzinie 9:00 w salach lekcyjnych, gdzie każda klasa przygotowywała się do parady.
Najmłodsi uczniowie przy współpracy rodziców przygotowywali plakaty o tematyce wiosennej oraz stroje symbolizujące wiosnę. Wśród nich nie zabrakło: motylków, kolorowych kwiatków, pszczółek, słoneczek, a nawet i wiatru. Klasy IV-VI razem z wychowawczyniami od rana ćwiczyły natomiast układy taneczne do wylosowanych przez siebie utworów muzycznych, które miały zostać zaprezentowane w dalszej części imprezy. Uczniowie w tym dniu przebrani byli za: rolników, hippisów, dresiarzy i blondynki, gwiazdy disco polo, czarownice i czarodziejów oraz postacie z bajek. Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami w barwnym korowodzie wyruszyli na poszukiwanie wiosny. Nie mogło oczywiście zabraknąć przepięknej marzanny. W tym roku wystąpiła ona w dwóch odsłonach: pierwsza- tradycyjna, ubrana w różnobarwne stroje, wykonana przez członków Samorządu Uczniowskiego, druga- ekologiczna przygotowana została przez klasę III a wraz z wychowawczynią.

Maszerowaliśmy ulicami Lipian, aż nad jezioro Wądół. Z uśmiechem na twarzach i głośnymi okrzykami „Precz zimo zła!”, „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”, obwieściliśmy wszystkim mieszkańcom, że wiosna zawitała już do naszego miasta. Po symbolicznym pożegnaniu marzanny, klasy I-III udały się do szkoły, natomiast uczniowie klas IV-VI poszły do hali rekreacyjno- sportowej.
Wszystkie klasy w edukacji wczesnoszkolnej przystąpiły do kolejnego zadania - przygotowywania wiosennych przysmaków: kanepek, koktaili oraz sałatek owocowych. Efektem końcowym spotkania była degustacja.
Równie ciekawie bawili się uczniowie klas IV-VI. Przy dźwiękach utworów takich jak „My, słowianie” czy „Ona tańczy dla mnie” wykonywali przygotowane wcześniej układy taneczne. Dzieci prezentowały także okrzyki na powitanie wiosny, a wychowawcy zmierzyli się w konkurencji rzutów do kosza. W dalszej części imprezy odbył się turniej sportowy, w trakcie którego uczniowie zmierzyli się w konkurencjach przygotowanych
przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzieci rzetelnie przygotowały się do powitania wiosny. Wesoło spedziły czas ze sobą i wychowawczyniami. Organizatorami imprezy był Samorząd Uczniowski oraz wychowawczyni klasy III a, pani Liliana Nowak.


Liliana Nowak, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

button galeria