Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

„Błąd w mowie – to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali”.

iii powiatowy konkurs poprawnoci jzykowej 11 20140321 1286557772Słowa Janusza Korczaka stały się mottem III Powiatowego Konkursu Poprawności Językowej, który został objęty patronatem przez Starostę Pyrzyc i Burmistrza Lipian.
13 marca br. w Zespole Szkół w Lipianach spotkali się pasjonaci języka polskiego z sześciu gimnazjów (Gimnazjum: Bielice, Kozielice, Lipiany oraz trzy Gimnazja z Pyrzyc: Mistrzostwa Sportowego, Publicznego Gimnazjum i Społecznego Gimnazjum). Uczestnicy zmagali się z trudnymi zagadnieniami z zakresu fleksji, składni, słowotwórstwa i ortografii. Pierwsze i drugie miejsce uzyskały uczennice z Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach.
Mistrzem Poprawności Językowej Powiatu Pyrzyckiegozostała Justyna Warejko; opiekun Marta Młynarczyk – Klata. Po emocjonującej dogrywce tytuł Wicemistrza zdobyła Magda Żywicka; opiekun Mirosław Staciwa. Trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymała Agata Dębek; uczennica Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach; opiekun Małgorzata Świąder.
Laureaci konkursu oraz uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Uczestnikom i opiekunom gratulujemy.
Sponsorami nagród byli: Starosta Pyrzyc – Wiktor Tołoczko, Burmistrz Lipian – Krzysztof Boguszewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach – Dorota Chrobrowska. Wszystkim dziękujemy za obecność oraz wspólnie spędzony czas.

Organizator konkursu Małgorzata Chmielewska

button galeria