Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

dzie liczby pi 2 20140321 1384618025Badali ją starożytni Egipcjanie, wyliczył Archimedes, rozwinął William Shanks, opiewała w poezji Wisława Szymborska, a pierwsze wzmianki znajdziemy w Piśmie Świętym. Magiczna, tajemnicza, ciągle inspiruje... - liczba Pi.

 

 

Pi to liczba ciekawa,

występuje jak zjawa.

3,14 to jej przybliżenie

i nie wiedzą tego tylko lenie.

Liczba ta jest używana przez matematyków

i dla wszystkich znana od wieków.

Dlatego poznaj ją dziś, kolego

i życzę z nią liczenia miłego!

 

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy urodziny liczby Pi. W tym dniu szkoła została udekorowana plakatami, na których widniały wiadomości dotyczące liczby Pi. Uczeń, który w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi zalazł swoją datę urodzenia dostawał słodki upominek.

Anna Dacko

Elwira Kowalczyk

button galeria