Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

powiatowy turniej wiedzy o yciu i tworczoci juliana tuwima 6 20131203 1764993640Rok 2013 przyjęto ustawą Sejmu Rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się imprezy czytelnicze popularyzujące twórczość poety. Zespół Szkół w Lipianach również włączył się do tych obchodów. 26 listopada pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oddział w Pyrzycach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliana Tuwima. W zmaganiach konkursowych wzięły udział trzyosobowe reprezentacje uczniów z dziewięciu szkół podstawowych naszego powiatu (Bielice, Kłodzino, Kozielice Lipiany, Mielęcin, Okunica, Pyrzyce, Warnice, Żabów oraz reprezentacja Filii Biblioteki Ryszewko). Miłośnicy Tuwima wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Do upragnionego finału Tuwimowej podróży wiodło wiele stacji, m.in.: testy, krzyżówki, układanki, cytaty itp. Szczęśliwie lokomotywa dotarła do mety, gdzie I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Lipianach w składzie: Sara Grochala, Dawid Kościelny i Martyna Krawczyńska; opiekun Ewa Sulżyc. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Żabowie, którą reprezentowały: Patrycja Durka, Małgorzata Kowalczyk i Martyna Sobolewska; opiekun Katarzyna Maliszewska - Olech. Natomiast III miejsce zdobyły uczennice: Klaudia Józefowicz, Kinga Szałek i Agata Wilczyńska ze Szkoły Podstawowej w Bielicach; opiekunowie: Grażyna Bieniecka i Dorota Adamek. Dziękujemy wszystkim drużynom oraz opiekunom za wspólnie spędzony czas.

Organizatorzy: Jolanta Jakubowska i Małgorzata Chmielewska serdecznie dziękują Marii Jolancie Winiarz ze Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich za objęcie patronatem Turnieju, współpracę podczas przygotowania spotkania oraz pozyskanie sponsorów, którymi byli: Burmistrz Pyrzyc - Jerzy Marek Olech (nagroda za I miejsce; urządzenie wielofunkcyjne), Starosta Pyrzyc - Wiktor Tołoczko (nagrody książkowe dla wszystkich szkół), Burmistrz Lipian -Krzysztof Boguszewski (nagroda za II miejsce; radiomagnetofon CD), Dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach - Dorota Chrobrowska (nagroda za III miejsce; radiomagnetofon CD), Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Lipianach -Mariola Dębecka (nagrody indywidualne - książeczki dla uczestników). Wsparcie finansowe udzieliła: Lokalna Grupa Działania Ziemia Pyrzycka oraz Fundacja Nauki i Kultury im. Łucji Borkowskiej w Pyrzycach.

 

button galeria