Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

dziady czii 1 20131112 1767367235Wieczorem 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym w Lipianach na pewno nie było ani ciemno, ani głucho. Mrok nie tylko rozjaśniały palące się znicze, a ciszy nie zakłócał tylko gwar rozmów, bo przecież w dzień Wszystkich Świętych tłumnie  odwiedzamy groby tych, których nie ma już wśród nas. Co jeszcze sprawiło, że nie było ciemno ani głucho? Otóż młodzież z Zespołu Szkół wystawiła „Dziadów cz. II” wg dramatu Adama Mickiewicza. Spektakl odbył się w godzinach wieczornych przed kaplicą cmentarną. W obrzędzie mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Lipian, którzy licznie przybyli na tę uroczystość i chyba nie uznali tego czasu za zmarnowany. Dzięki wspaniałej atmosferze i nastrojowej muzyce mogliśmy przenieść się w czasy, kiedy dziady były obrzędem powszechnym. Na wielkie uznanie zasługuje talent aktorski lipiańskiej młodzieży.  W spektaklu udział wzięli: M. Sawa, N. Boguszewski, J. Woroniec, I Sulżyc, P. Krężel, O. Sobieraj, J. Kowalczyk, W. Bednarz, W. Binkowska, N. Cech, N. Demnyk, Dż. Gieniec, K. Ilnicka, N. Janik, M. Kępska, W. Okraszewska, A. Pietrzak, A. Polaszczyk, J. Skrzypczak, M. Sidor, A. Szmidt, A. Śnieć, A. Tomczak, A. Wereśniak, Ł. Ciszewski i W. Wereśniak (w roli guślarza). Całość wyreżyserowały: M. Dębecka, B. Kryśków, G. Tomczak i J. Herezo. Miło było słyszeć komplementy i wyrazy uznania od przybyłych, a słowa: „Przecież wy tu, w Lipianach, macie prawdziwy teatr” motywują do dalszej pracy.

button galeria