Dzień 1 czerwca to nie tylko obchody Dnia Dziecka , ale też rocznica nadania imienia Kornela Makuszyńskiego Szkole Podstawowej w Lipianach.
Co roku z tej okazji dzieci z grupy ,,0'' i uczniowie klas 1-3  biorą udział w turnieju wiedzy o patronie szkoły. Nie inaczej było i tym razem. ,,Korneliada '' o o tym turnieju mowa wywołuje u najmłodszych wiele emocji. Uczniowie konkurowali ze sobą w konkurencjach wiedzowych: rozwiązywali quiz dotyczący życia i twórczości K.Makuszyńskiego,  układali puzzle i tytuły popularnych książek dla dzieci naszego patrona.  Zaś w konkurencjach sportowych biegali slalomem z liściem sałaty niczym Koziołek Matołek, skakali przez przeszkody zbudowane z trawy jak Małpka Fiki-Miki i przenosili piłki w tobołku niczym bracia co ukradli księżyc.
Na zakończenie zmagań klasy otrzymały nagrody niespodzianki, życzenia od pani dyrektor oraz ... wiele radości.