yj zdrowo 1 20161017 1171047971Dnia 7 października 2016r. w Zespole Szkół w Lipianach w edukacji wczesnoszkolnej odbył się happening prozdrowotny „Żyj zdrowo”.
Akcję poprzedziło wiele działań związanych z promocją zdrowia:
- Spotkania z pielęgniarką szkolną na temat higieny osobistej, prawidłowego odżywiania się;
- Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo”;
- Dekoracja sal lekcyjnych;
- Wykonanie strojów;
- Pogadanki w klasach na temat spożywania warzyw i owoców;
W dzień imprezy na każdej przerwie na boisku szkolnym przeprowadzono zabawy ruchowe – na wesoło:
- „Skok po zdrowie”- skoki przez skakankę;
- „Stop słodyczom” – rzut do celu;
- „Jabłko na nitce” – zabawa w parach;
Za udział w zabawach dzieci otrzymywały baloniki.
Ciekawą propozycją, propagującą zdrowe odżywianie była degustacja warzyw i owoców oraz naturalnych soków owocowych.
Impreza zakończyła się wspólną zabawą przy muzyce oraz rozdaniem folderów i ulotek prozdrowotnych.
Happening „Żyj zdrowo” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży naszej szkoły. Za udaną imprezę organizatorzy dziękują serdecznie wychowawcą edukacji wczesnoszkolnej, rodzicom - którzy zaangażowali się w akcję oraz pielęgniarce szkolnej p. Sofinowskiej. Podziękowanie kierujemy również Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Pyrzycach.
Do zobaczenia za rok: organizatorzy: Jolanta Schmach Liliana Nowak Dorota Szendlermajer Grudzińska.